na tym weselu bawiłem się niesamowicie

Po co pokazywać twarze bohaterów tego zdjęcia? To nie jest portret tylko zdjęcie reportażowe z wesela. 

To było to wesele, przy którym bawiłem się niesamowicie, oczywiście robiąc foty. To zdjęcie pochodzi z oczepin, zatem pytanie (które de facto sam sobie je zadaję każdego dnia) z którego obiektywu wówczas korzystać? Jeden by powiedział, że to pytanie jest całkowicie bez sensu, bo mogę założyć obiektyw zmiennoogniskowy i problem sam bym się rozwiązał, gdyż mógłbym “przybliżać i oddalać”. Jednakże ja pracuję na obiektywach stałoogniskowych (miłość od pierwszej sesji, podczas której mogłem użyć stałki). Zwykle dochodzę do wniosku, że użyję 24mm, najwyżej się wykadruje. Problem z głowy. Po za tym w takich sytuacjach lepiej mieć więcej uchwyconego kadru. Nigdy nic nie wiadomo.

Ludzie się bawią, a Ty pstrykasz. Ta zabawa jest fenomenalna bo wiem, że podczas tych kilku minut mogę uchwycić jakąś ciocię, wujka czy kuzyna z głupią miną. Bo biegają, szukają, krzyczą, śmieją się itd.

Uchwyciłem, no prawie bo bez twarzy, czyli bez głupiej miny. Jednak ta fota, według mnie, ma w sobie “to coś”. Nie wiem co to jest, bo nawet bez ukazania twarzy, min, naszych głównych bohaterów widać w tym prostokącie ile tak naprawdę panuje tam emocji.

Niekiedy przypadkowy strzał może okazać się tym jedynym z którego będziesz zadowolony/zadowolona przez dłuższy czas. Nie spodziewasz się tego, ale to w następnym odcinku.

Widziałeś mój profil na facebooku? Jeżeli nie to zapraszam 😉
https://www.facebook.com/photoprzemyslaw

 

Leave a Reply

1 thought on “na tym weselu bawiłem się niesamowicie

  1. Wybierajac zabawki dla niemowleta do parku, warto jest zwrócic wypowiedz na pare pierwszych spraw. Przede wszystkim zabawki tez winnym byc solidne. Nalezy tu równiez o uzycie w ich prac bezpiecznych materialów, brak ostrych krawedzi, jak równiez stabilnosc. Najlepiej wybierac produkty certyfikowane. Dzieki temu odbieramy pewnosc, iz niemowle nie zorganizuje sobie nimi obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *