Wyluzuj a będzie lepiej

Nie ma co tu dużo pisać (jak wszędzie, zauważyłem ale i tak pewnie się rozpiszę). Nad tym ślubem, weselem postanowiłem się nie spinać. Teraz wyjaśniam, żebyście nie myśleli, że się nie starałem. 

Zatem, nie w tym rzecz (że się nie starałem). Wręcz przeciwnie. Mimo tego, że wróciłem z jednego wesela (tzn. w piątek miałem wesele w Kołobrzegu a w sobotę w Chojnie) to zaczynając tu (tzn w Chojnie) pracować i widząc pierwsze surówki wiedziałem, że to będzie to. Po prostu czułem ten klimat, przygotowania, ślub, impreza. Było genialnie. Ale postanowiłem nieco zaryzykować przy jednym ujęciu. Chodzi o zdjęcie tytułowe.

Po pierwsze, skąd taki pomysł na to zdjęcie? Inspiracja. Gdybyście przeglądali wieczorami tak często instagrama z fotami z wesel to Wasze mózgi by prawdopodobnie eksplodowały. W sensie, tego jest tak dużo do ogarnięcia (tak ludziska, dla nieogarniętych, na tym serwisie nie tylko cycki!). I wiedziałem jedno, oczywiście po wykonaniu tej foty. Musi być czarno-białe. Tzn, będąc na chórze w głowie miałem euforię i radość, że coś takiego będę miał. 90% to b&w …  10% to kolor. Podczas obróbki długo się jednak nie zastanawiałem.

Podobnie było również z suknią w szafie. Chciałem to wykonać już dawno. Ale panny młode miały za małe szafy. Aż w końcu trafiłem.

Na jednym weselu zrealizowałem dwie foty z których jestem mega dumny. Czekam aż mój mózg się uruchomi na dobre i wykombinuje coś innego, coś niepowtarzalnego. Mam nadzieję, że do tego jeszcze dojdzie.

Gdy zostałem zapytany ile czasu zajęła mi obróbka, odpowiedziałem, że dość szybko. Zdjęcia te były gotowe, w głowie miałem wizję więc wiedziałem co chcę z nich wydobyć, bez zbytniego kombinowania. Jeżeli człowiek nie wie czego chce, może mu to zając wieczność. Sory, taki mamy klimat.

Wyluzuj a będzie lepiej. Schematy są powtarzalne, w szczególności na weselach. Czy to dobrze? Nie. Ludzie, państwo młodzi (ci nowi, co dopiero będą szli do ołtarza) przyzwyczaili się, że dostaną zdjęcia jak ma koleżanka, mama, mamy koleżanka itd. Pewne strony (na instagramie, bez żadnych skojarzeń) dzięki którym mogę się inspirować aby zrobić coś innego. Suknia w szafie? Widać ją. Zdjęcie musi przekazać nam historię, nie rób tego powtarzalnie, sięgaj po inspiracje, szukaj czegoś nowego i próbuj, nawet dla samego siebie. Na zdjęciu powinno być to, czego nie ma na filmie … Młodzi wówczas nie dostają tych samych ujęć od fotografa i kamerzysty. Dostają dwa materiały z tej samej imprezy inaczej ukazane. I wtedy są zadowoleni.

Leave a Reply

1 thought on “Wyluzuj a będzie lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *